Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Decizie corecta sau nu ?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Decizie corecta sau nu ?

In numeroase decizii CURTEA CONSTITUTIONALA a statuat ca, Ordonanta de urgenta nr.24/2008, urmareste deconspirarea prin consemnare publica a persoanelor care au participat la activitatile securitatii,fara sa promoveze raspunderea juridica si politica a acestora şi fără să creeze premisele unei forme de răspundere morală şi juridică...etc." Asadar;
1 -Prevederile Art.8 din Legea nr.341/2004 nu trebuiau actualizate in conformitate cu deciziile CCR ?
2-Urmare a acestor DECIZII ale CCR anularea certificatelor de revolutionar in urma dobandirii calitatii de colaborator sau agent al securitatii poate fi considerata legala ?
Chiar nu are nimeni curaj sa ofere un raspuns ?
Nimeni ???
Am senzatia ca nu voi primi niciun raspuns si probabil prejudecatile au un rol esential in postarea unui raspuns..Multumesc pentru gazduire.