Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale impozit forfetar/declaratia100/fara activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

impozit forfetar/declaratia100/fara activitate

A aparut noul formular al declaratiei 100,ce vor face firmele fara activitate in ultimi ani si care nu au declarat la ORC intreruperea activitatii?,vor plati totusi impozitul forfetar?#-o
Da si este mai bine sa declarati ca nu veti activitate,deoarece impozitul forfetar este mare.
Da, vor plati impozit minim. De unde , daca n-au avut activitate ? De la asociat , prin creditarea firmei ... si uite asa au facut activitate ... si vor face si bilant ... pentru care vor plati contabil sa -l semneze . De unde ? tot de la ascoiat , tot prin creditare... si uite-asa activitatea creste ... X-(
Acuma, vorbind serios , merita ceruta suspendarea pe legea 31 , ca uitati unde se ajunge .