Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Am greșit completarea D220 privind venitul estimat. ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Am greșit completarea D220 privind venitul estimat. Pot să o corectez acum?

Am adăugat un 0 din greșeală la venitul estimat pe anul următor, iar acum la impunerea de plată pe care am primit-o de la ANAF mi-a venit o estimare trimestrială pe care nu am cum să o plătesc.

Ce pot face în situația asta?
Cerere corectie...
Dar in minus nu prea accepta.....
Chiar dacă anul trecut am avut 1 leu, iar anul ăsta am trecut greșit 1000 lei? Nu e ca și cum vreau mai puțin de 1 leu, vreau mai puțin de 1000 lei.