Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungirea contractului de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungirea contractului de munca

Lucrez la Romprest si spre deosebire de colegii mei carora li se prelungeste contractul din 6 in 6 luni , mie mi se prelungeste contractul in fiecare luna,cf. art.80, alin.3si art.82, codul muncii.Mentionez ca am un referat de natura disciplinara.Sa fie acest lucru cauza ?
Nu exista o anumita regula impusa de lege cu privire la durata prelungirii perioadei c.i.m. Cel care decide este angajatorul.

Probabil ca acel referat constituie un motiv de procedeaza altfel angajatorul cu dvs.
Multumesc, o seara buna!