Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare Apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare Apartament

Buna ziua,

Maine trebuie sa semnez contractul pt.vanzarea garsonierei.
Beneficiarul cumpara prin credit ipotecar, prin banca.
Eu am stabilit cu el ca eliberarea garsonierei sa fie la 1 octombrie, lucru ce va fi specificat si in contractul de maine.
Contractul se va semna la banca,

Vreau sa va intreb daca eu semnez maine la banca, imi vor da un extras de cont pentru confirmarea transferului de banicatre mine probabil...

Dar ce se intampla daca in 5 zile banca nu imi vireaza bani, sau trece o saptamana?

Va rog daca se poate un sfat care ma poate ajuta, sau la ce altceva sa ma astept,??:frantic:
1. ati mai deschis si alte topicuri cu acelasi subiect.
2. aceste lamuriri trebuia sa vi le dea notarul cu care veti perfecta actul, este obligatia lui
3. daca aveti cont in aceeasi banca , banii se vor vedea in aceeasi zi. deci se poate elibera extras de cont.
4. daca nu aveticont in aceeasi banca, se pune pact comisoriu.
5. nu banca decide continutul contractului.