avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare Apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare Apartament


Buna ziua,

Maine trebuie sa semnez contractul pt.vanzarea garsonierei.
Beneficiarul cumpara prin credit ipotecar, prin banca.
Eu am stabilit cu el ca eliberarea garsonierei sa fie la 1 octombrie, lucru ce va fi specificat si in contractul de maine.
Contractul se va semna la banca,

Vreau sa va intreb daca eu semnez maine la banca, imi vor da un extras de cont pentru confirmarea transferului de banicatre mine probabil...

Dar ce se intampla daca in 5 zile banca nu imi vireaza bani, sau trece o saptamana?

Va rog daca se poate un sfat care ma poate ajuta, sau la ce altceva sa ma astept,??:frantic:
Cel mai recent răspuns: ContSters338589 , utilizator 16:26, 17 Iunie 2015
1. ati mai deschis si alte topicuri cu acelasi subiect.
2. aceste lamuriri trebuia sa vi le dea notarul cu care veti perfecta actul, este obligatia lui
3. daca aveti cont in aceeasi banca , banii se vor vedea in aceeasi zi. deci se poate elibera extras de cont.
4. daca nu aveticont in aceeasi banca, se pune pact comisoriu.
5. nu banca decide continutul contractului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare garsoniera gabi23242730 gabi23242730 Buna ziua, Maine trebuie sa semnez contractul pt.vanzarea garsonierei. Beneficiarul cumpara prin credit ipotecar, prin banca. Eu am stabilit cu el ca ... (vezi toată discuția)
Contract de vanzare- cumparare ap ,cu credit cu ipoteca Hj99 Hj99 Buna ziua, Eu vreau sa vand un apartament si am gasit un cumpărător care vrea sa faca credit cu ipoteca pe apartamentul care il vand eu. Am facut la ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament prin programul prima casa 4 - astept raspuns urgent IONEL1964 IONEL1964 Buna ziua As avea nevoie urgent de lamuriri legate de vanzarea unui apartament prin programul PRIMA CASA. In urma cu o luna am incheiat un ... (vezi toată discuția)