Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... juristul practician in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

juristul practician in insolventa

Imi poate spune cineva ce atributii primeste juristul angajat intr-o firma de lichidatori, cel putin la inceput, pana da examenul de practician? Cam ce e mai important sa stie ca sa fie primit in aceasta prima etapa?
Daca este in perioada de stagiu competentele sale sunt limitate, indicat ar fi sa studieze temeinic procedura insuolventiei si practica judiciara in domeniu