Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Conditii practician in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Conditii practician in insolventa

Va rog sa-mi spune-ti care sunt condittile pentru a infiinta o firma care sa aiba ca obiect de activitate insolventa si falimentul societatilor!
Buna seara,
Consultati: [ link extern ] /
In general:
Trebuie sa fiti Practician in insolventa inscris pe Tabloul UNPIR, sa fiti membru UNPIR.
Studiati OUG 86/2006 cu modificarile ulterioare.
m ultumesc d-le legalmgm. ca expert tehnic judiciar nu pot fi primit la examen. eu asa am inteles. lege ca la noi...
Daca sunteti economist, jurist sau inginer puteti...
alex1981g a scris:

Daca sunteti economist, jurist sau inginer puteti...

sunt inginer silvic, expert tehnic judiciar in silvicultura si exploatari forestiere (expert din 1991). in aceste conditii se poate?