avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Conditii practician in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Conditii practician in insolventa

Va rog sa-mi spune-ti care sunt condittile pentru a infiinta o firma care sa aiba ca obiect de activitate insolventa si falimentul societatilor!
Cel mai recent răspuns: legalmgm , utilizator 08:42, 24 Septembrie 2009
Buna seara,
Consultati: [ link extern ] /
In general:
Trebuie sa fiti Practician in insolventa inscris pe Tabloul UNPIR, sa fiti membru UNPIR.
Studiati OUG 86/2006 cu modificarile ulterioare.
m ultumesc d-le legalmgm. ca expert tehnic judiciar nu pot fi primit la examen. eu asa am inteles. lege ca la noi...
Daca sunteti economist, jurist sau inginer puteti...
alex1981g a scris:

Daca sunteti economist, jurist sau inginer puteti...

sunt inginer silvic, expert tehnic judiciar in silvicultura si exploatari forestiere (expert din 1991). in aceste conditii se poate?

Alte discuții în legătură

De la contabil la lichidator? sonrisa sonrisa Care este drumul de parcurs de la contabil la lichidator autorizat? Am terminat facultatea de contabilitate, am experienta de 15 ani in contabilitate (am ... (vezi toată discuția)
Inscriere Valeriu Greceanu Valeriu Greceanu Cum ma pot inscrie ca, consultant fiind exepert tehnic judiciar in silvicultura si exploatari forestiere? (vezi toată discuția)
Practician in insolventa stagiar - incompatibilitate alcibiade alcibiade OUG 86/2006 prevede la art. 28 astfel : (1) Exercitarea profesiei de practician în insolvenţă este incompatibilă cu: a) activitatea salarizată în ... (vezi toată discuția)