Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venit

Buna,

Am un apartament inchiriat,platesc impozit pe venit si CASS trimestrial ,specificat clat pe chitanta de la fisc.CASS -53 ron trimestrial.Nu am alte venituri.

Cand ma verific pe pagina si doctor de familie imi spune ca sunt neasigurat.
De ce oare?

Multumesc,
Trebuie sa mergeti la Casa de Asigurari deSanatate de care apartineti si sa incheiati un contract prin care va angajati sa platiti la nivelul salariului minim si veti aparea in S.I.U.I.