Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... galagie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

galagie

Buna ziua! Locuiesc intr-un bloc de locuinte de 10 etaje, la etajul 1 , deasupra unui magazin alimentar, care foloseste multe frigidere si aparate de aer conditionat.
De ceva timp se aude un zgomot si se simte o vibratie continua de la aparatele de aer conditionat.Aceste zgomote de aud pana la etajul 4 sunt deranjati si vecinii. Am luat legatura cu seful de magazin , dar nu a facut nimic. La ce institutii as putea face reclamatie , sa vina sa masoare sunetul respectiv si sa se ia masuri ? Mutumesc!
Sesizati oficial autoitatea de sanatate publica,unica autoritate care detine tehnica necesara masurarii pragului fonic=decibeli