Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

Buna dimineata....la cat timp dupa depunerea dosarului pt somaj vine somajul? mie de ex trebuia sa-mi vina de pe 17 iunie,dar nici acum nu a venit...de ce???#-o
1. De regula indemnizatia de somaj ar trebui sa vina in luna urmatoaer aceleia in care v-ati inregistrat la Agentia de Somaj.

2. Intrebati la Agentia de Somaj (prin telefon sau e-mail) ce se intampla.
Abia am venit de la posta....nu se afla la ghiseu...iar in posta tot astept aviz de pe 17,dar nimic
nu am e-mail-ul agentiei de somaj :(
1. Nu la Posta trebuie sa va interesati ci la Agentia de Somaj.

2. Posta nu are interesul sa nu va aduca indemnizatia de somaj daca ii vine cuponul si ii intra banii in cont.
am inteles....acolo iau legatura mai greu....cineva imi spusese ca i-a venit somajul dupa 2 luni de la depunerea dosarului...oricum,va multumesc!