Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... delegatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

delegatie

As avea si eu o intrebare. Sunt angajata la unitatea A. Am fost trimisa in delegatie la unitatea B. Pentru deplasarea zilnica din punctul A în punctul B cu mijloacele de transport in comun am avut nevoie de 5-6 ore, zilnic. Intrebarea mea este daca acest timp necesar deplasarii la unitatea la care am fost delegata este considerat timp de munca si am dreptul la recuperarea orelor efectuate peste program. Va multumesc.
Care este distanta inte cele doua unitati, A si B?