Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Beneficiari Legea 155/2015
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Beneficiari Legea 155/2015

Cine beneficiază exact de gr. I de muncă, ce funcții, ce compartimente ? Doar cei care au lucrat direct în producție, în secție ?
Beneficiaza de grupa de munca, de la caz la caz, numai lucratorii care au fost nominalizati in grupa de munca de catre firma prin decizie interna, in baza avizelor primite de la ITM pentru locuri de munca/ posturi de lucru/ activitati/ meserii (pentru conditii deosebite de munca), respectiv a nominalizarii firmei si locurilor de munca in anexa 2 si 3 (pentru conditii speciale de munca) la Legea pensiilor publice nr. 263/ 2010 cu modificarile si completarile ulterioare.