Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa inmatriculare auto

Pentru inmatricularea unei masini care a revenit actionarului unic dupa lichidarea societatii,trebuie platita taxa de prima inmatriculare?
Masina in prezent este inmatriculata? Teoretic daca este inmatriculata ,se poate circula cu ea atata timp cat aveti taxele la zi si veti plati impozit pentru ea.
Daca nu are taxa platita si veti dori sa o inmatriculati,da veti plati taxa
Teoretic ,masinile inmatriculate dupa 2007 au taxa platita ( in caz ca nu a fost recuperata )
Ionut_Gabriel, utilizator