avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1044 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa inmatriculare auto

Pentru inmatricularea unei masini care a revenit actionarului unic dupa lichidarea societatii,trebuie platita taxa de prima inmatriculare?
Cel mai recent răspuns: Ionut_Gabriel , utilizator 17:07, 24 Iunie 2015
Masina in prezent este inmatriculata? Teoretic daca este inmatriculata ,se poate circula cu ea atata timp cat aveti taxele la zi si veti plati impozit pentru ea.
Daca nu are taxa platita si veti dori sa o inmatriculati,da veti plati taxa
Teoretic ,masinile inmatriculate dupa 2007 au taxa platita ( in caz ca nu a fost recuperata )
Ultima modificare: Miercuri, 24 Iunie 2015
Ionut_Gabriel, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detalii inmatriculare masina hazaparius hazaparius Autoturismul (an fabricatie 2003) a fost inmatriculat pe societate comerciala.Aceasta a fost lichidata iar bunurile au revenit actionarului unic. Este ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare IoanK IoanK Buna ziua, multumesc tuturor celor care m-au ajutat cu sfaturi si in instanta, nu o sa dau nume. Am cateva intrebari. 1. Dupa ce am castigat in instanta ... (vezi toată discuția)
Incheiere contract leassing teodorlivia teodorlivia in noiembrie 2007 am achizitionat o masina in sistem leassing. pe 5 ani. in noiembrie anul acesata masina iese de sub acest contract si as vrea sa stiu daca ... (vezi toată discuția)