avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... kruk
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

kruk

e bine sa inchei un acord de plata ratelor cu kruk?
Cel mai recent răspuns: ciucifer , utilizator 12:18, 8 Iulie 2015
Fara a discuta cu un avocat nu va sfatuiesc.POATE DATORIA DVS ESTE PRESCRISA ,ETC.,
Duceti actele la un avocat, poate nu trebuie sa le achitati nimic, datoria fiind prescrisa.
ultima plata la banca am facut-o in ianuarie 2012,la kruk nu am facut nici o plata
Ultima modificare: Joi, 25 Iunie 2015
ciucifer, utilizator
Ultima plată nu este un indiciu ci scadența fiecărei rate. Sunt sigur prescrise ratele scadente cu mai mult de 3 ani în urmă. Dacă cesiunea creanței către Kruk a fost cu mai bine de 3 ani în urmă, toată creanța este prescrisă.
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Neplata credit- prescriptie ana1990 ana1990 daca creditul este facut in 2009 in august s-a platit pana in decembrie la el si dupa aceea nu au mai fost achitate ratele din imposibilitate,creditul este ... (vezi toată discuția)
Prescriere credit de nevoi personale Monat Gabriela Monat Gabriela In 2007 am luat un credit de nevoi personale de la Raiffeisen. Data scadenta ar fi fost 2017. Din motive financiare, ultima rata a fost achitata in 2014.. Pe ... (vezi toată discuția)
Card efg Leana1999 Leana1999 In anul 2005 am luat si noi o unitate cu cardul efg trebuia sa platim in fiecare luna o rata am achitat pana in 2010 cand noi am observat ca avem de platit ... (vezi toată discuția)