Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Pot recupera taxa de mediu platita in 14.05.2013?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Pot recupera taxa de mediu platita in 14.05.2013?

Buna ziua,

In 14.05.2013 am platit pentru achizita unui automobil inmatriculat in Romania anterior, pentru care nu se platise nici un fel de taxa de mediu/prima inmatriculare. Transferul autovehiculului de la persoana juridica posesoare anterior, catre mine a fost efectutat (cf factura vanzare) in 04.03.2013.

Nu reusesc sa imi dau seama, dupa atatea modificari ale respectivei legi, daca pot sa solicit in instanta restituirea sumei!

Multumesc,
Da,aveti dreptul sa solicitati instantei de judecata sa dispuna hotarare pentru recuperarea taxei
ynocentta a scris:

Da,aveti dreptul sa solicitati instantei de judecata sa dispuna hotarare pentru recuperarea taxei

Multumesc!

isi ofera cineva serviciile juridice pentru a ma reprezenta in fata justitiei sa recuperez aceasta taxa?