avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Talon retinut-probleme remediere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Talon retinut-probleme remediere

Buna ziua
Am o masina veche, are 12 ani, dacia supernova. In urma unui control RAR in Bucuresti mi-au oprit talonul pentru:
-far dreapta crapat
-tubulatura neetansa
-rugina

Primele doua nu le contest si le voi remedia dar partea cu rugina nu am cum. asta e unul dintre caracteristicile tablei, rugineste.
Am mai intrebat si toti mi-au zis sa-i pun cruce ca nu-l mai vad inapoi.

Ce pot sa fac in cazul acesta?
Cel mai recent răspuns: JustSeche , utilizator 17:23, 29 Iunie 2015
Pentru a circula pe drumurile publice, auto trebuie sa corespunda atat din punct de vedere tehnic cat si estetic.
Asa ca auto nu trebuie sa prezinte urme de coroziune - rugina. Nimeni nu va cere sa faceti o vopsitorie totala sau profesionala.
Incercati sa vopsiti piesele afectate sau macar zonle cu rugina.
Puteti incerca cu vopsea la tub - vopsea spray.
Trebuie sa aveti in vedere sa fie aceeasi culoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa post daal daal Va rog am si eu nevoie de \"FISA POSTULUI pentru VOPSITOR AUTO\" adresa mea de e-mail: office@justclassics.ro Va multumesc anticipat. Daniel (vezi toată discuția)
Intelegere amiabila unlucky unlucky Buna ziua, Va rog sa-mi spune-ti, care este termenul pentru declararea accidentului catre asigurator in cazul in care se face intelegere amiabila. De fapt ... (vezi toată discuția)
Masina lovita in parcare Offset Offset Buna ziua. Joi (19.06) am gasit masina lovita in parcare, atinsa in partea stanga spate (aripa si bara). Masina a fost parcata in spatele blocului cu o seara ... (vezi toată discuția)