Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cumparare de apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cumparare de apartament

Vreau sa cumpar un apartament si am doua oferte

1. un apartament intr-un bloc noua unde proprietarul are ( asa spune ) CF- dar am primit informatia ca intreaga cladire este ipotecat in favoarea unei banci
2. un apartamet intr-un bloc vechi unde proprietarul vinde apartamentul dar (am primit informatia din alta sursa ) ca apartamentul este scos la licitatie de catre o banca

Unde pot sa verific aceste informatii.,
Ce acte trebuie sa cer sa nu intru intr-un balamuc pe banii mei castigat cinstit
~ Conținut șters la cerere ~