Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 390 si 300
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 390 si 300

Buna ziua,

Am urmatoarea speta: facturare de bunuri catre o firma din Finlanda, cu cod valabil de tva, livrarea bunurilor se face in Norvegia.
Se declara in 390?
La ce rand declar in 300?

Dar in Intrastat?

Multumesc frumos,
Daca faceti parte din registrul firmelor intracomunitare.se declara 390,300 iar la intrastat daca ati depasit 500000 lei intr-un an calanderistic.