Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... daramarea unui gard
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

daramarea unui gard

mama mea a construit un gard cu fundatie intro zona rurala.a platit taxa la primarie +taxa de masurare a terenului care trebuia sa se efectueze in aprilie 2015 si nu sa efectuat nici in ziua de azi .Ca prin urmare domnu primar sa exprimat mamei mele verbal, ca poate sa continue lucrarea .Acum 2 zile sub presiunea unei vecini primarul a trimis politia si 2 consilieri la mama acasa cu un preaviz de 15 zile pentru a darama gardul,primarul motivand ca o bucata din gard ar fii construit pe teren public (ulita,strada) .pentru a stopa acest demers ce trebuie sa fac .N.B toate gardurile din sat cu fundatie dupa 1991 din sat sant construite ilegal !!!
Problema un este lipsa autorizației ci executarea lucrării cu ocuparea unei porțiuni din domeniul public.