Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare

Ce optiune am la sfarsitul anului 2015 dintre : somaj, pensionare anticipata sau pensionare ?
Date :
-nascut 1958, varsta 57 ani
-vechime in munca 32 ani(fara stagiu militar efectuat de 9 luni si facultate 5 ani)
din care 12 ani in categoria I-a de munca

Multumesc anticipat!
Daca anii de grupa(12)sunt in procent de 100%-limita de varsta la 59 de ani.
Obtiune-somajul.
Carp Mircea, utilizator