Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Penalitati de intarziere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Penalitati de intarziere

Buna ziua,

As vrea sa stiu care este modalitatea de aplicare a penalitatilor de intarziere la un contract de lucrari. Acestea se aplica la valoarea contractului sau la valoarea rest de executat?

Va multumesc
La valoarea lucrarilor ramase de executat.
Multumesc foarte mult