Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... prescrierea unor sume datorate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

prescrierea unor sume datorate

cum se poate demonstra ca dreptul de a pretinde suma de bani (datorata din anul 2009)nu este prescris conform legilor romanesti in materie de prescriptie extinctiva? Sau care este perioada de prescrierea a datoriei ?
Relatati de ce cosiderati ca nu s-a prescris?
Probând întreruperea sau suspendarea termenului de prescripție.