Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... procura masina
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

procura masina

Am o masina cumparata.nu este inmatriculata pe numele meu dar am procura facuta la un cabinet de avocatura de anul trecut valabila 5 ani.astazi am fost in Rep. MOLDOVA sa alimentez si surpriza ca procura e valabila doar la notar nu si avocat.am trecut cu greu zicandu-le k anul trecut tot aceeasi procura am folosit-o si nu am avut orobleme.deci este sau nu legala procura la cabinetul de avocatura?#-o
Ce trebuie sa aveti in vedere la trecerea frontierei romane:
- in cazul in care va aflati la volanul unui mijloc de transport, care nu va apartine (proprietarul v-a imprumutat masina si nu va insoteste in excursie, masina este in leasing, etc.), pe langa documentele masinii, trebuie sa aveti asupra dumneavoastra o procura legalizata din partea proprietarului / firmei de leasing, in care se exprima acordul pentru efectuarea calatoriei in strainatate;

[ link extern ]

Legalizata inseamna la notar !