Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Distribuire poze si video in ipostaze indecente
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Distribuire poze si video in ipostaze indecente

As avea nevoie de ajutor...sfaturi.....o persoana imi distribuie poze si video in ipostaze indecente pe facebook si wats app( am numarul de pe care a trimis) ...pot face ceva in acest sens....sa aflu cine este persoana...ce ma sfatuiti sa fac:O
imaginile / pozele sunt din spatiul public sau privat ( acasa ) ?
Articolul 8
Dreptul la respectarea vieţii private şi familiale
1. Orice persoană are dreptul la respectarea vieţii sale private şi de familie, a domiciliului său şi a corespondenţei sale.
stanescucristiana, utilizator
Apelati la Politie, macar pentru un sfat.
Daca e o persoana care are poze cu dvs. trebuie sa o cunosteti.
Cum ar putea sa aiba poze si altele daca nu o cunosteti?

Pozele sunt facute de la distanta sau cum?