avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1077 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Distribuire poze si video in ipostaze indecente
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Distribuire poze si video in ipostaze indecente

As avea nevoie de ajutor...sfaturi.....o persoana imi distribuie poze si video in ipostaze indecente pe facebook si wats app( am numarul de pe care a trimis) ...pot face ceva in acest sens....sa aflu cine este persoana...ce ma sfatuiti sa fac:O
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:54, 14 Iulie 2015
imaginile / pozele sunt din spatiul public sau privat ( acasa ) ?
Articolul 8
Dreptul la respectarea vieţii private şi familiale
1. Orice persoană are dreptul la respectarea vieţii sale private şi de familie, a domiciliului său şi a corespondenţei sale.
Ultima modificare: Luni, 13 Iulie 2015
stanescucristiana, utilizator
Apelati la Politie, macar pentru un sfat.
Daca e o persoana care are poze cu dvs. trebuie sa o cunosteti.
Cum ar putea sa aiba poze si altele daca nu o cunosteti?

Pozele sunt facute de la distanta sau cum?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme la munca pentru poze 'generoase', non-nude, pe facebook Kevin Cold Kevin Cold Ma intereseaza chestiunea drepturilor salariatului in timpul liber. Dreptul de a posta fotografii in timpul liber, in tinute sumare, pe facebook, de pilda. In ... (vezi toată discuția)
Bună ziua am descoperit ca cineva mi a furat datele. am văzut ... elenadragoi2008 elenadragoi2008 Bună ziua Am descoperit ca cineva mi a furat datele. Am văzut ca a fost creat un cont pe telegram cu numele meu dar poza unui bărbat. Eu nici nu folosesc ... (vezi toată discuția)
Distribuire poze indecente Octa88 Octa88 Buna ziua. O persoana are poze nud cu mine si ameninta ca va distribui si chiar a distribuit la 2-3 persoane pe facebook. Ce se poate face? (vezi toată discuția)