Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contract de inchiriere a locuintelor anl
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contract de inchiriere a locuintelor anl

in anul 2004 am incheiat cu primaria un contract de inchiriere a unui locuinte anl, in conformitate cu prevederile oug nr. 8/2004,
contractul a expirat anul acesta iar cei de la primarie mi/au spus ca se reinnoiesc contractele doar pe o perioada de un an in conformitate cu prevederile legii nr. 89/2008,
intrebare :de ce nu se aplica prevederile oug nr. 44/2009 care prevede ca durata contractelor de inchiriere pt. suprafetele locative cu destinatia de locuinte este de 5 ani de la data intrarii in vigoare a prezentei ordonante?
cel mai bine ar fi sa trimiteti aceasta petitie primariei, in scris. ei sunt in masura a va oferi un raspuns motivat
contractul de inchiriere din 2004 nu prevede si vreo clauza de prelungire a contractului ?