Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inchiriere locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inchiriere locuinta

Prevederile OUG nr.44/2009 sunt valabile si in cazul unui proprietar persoana fizica ?
handsu a scris:
Prevederile OUG nr.44/2009 sunt valabile si in cazul unui proprietar persoana fizica ?

Buna ziua,
Vazand preambulul legii, cred ca NU:
Avand in vedere asigurarea continuitatii contractelor de inchiriere pentru spatiile cu destinatia de locuinte, din proprietatea statului sau a unitatilor administrativ-teritoria!e, a caror durata a fost reglementata prin Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 8/2004 privind prelungirea duratei unor contracte de inchiriere, aprobata prin Legea nr. 219/2004, .......... si
.... Articol unic
Durata conntractelor de inchiriere privind suprafetele locative cu destinatia de locuinte, din proprietatea statului sau a unitatilor administrativ-teritoriale, ......
Cu strima,