Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Consecinte delapidare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Consecinte delapidare

Buna ziua.va rog sa-mi spuneti ce pedeapsa poate primi o persoana pentru o delapidare de la locul de munca in valoare de 6000 de ron. Ce trebuie facut?Va multumesc anticipat pentru raspuns
cicinela, utilizator
Despre ce infractiune este vorba?
Delapidare.
In cazul infractiunii de delapidare nu este incidenta retragerea plangerii sau impacarea.
Puteti incheia acord de mediere doar in ceea ce priveste latura civila, raspunderea penala nu este inlaturata, dar o sa va ajute in final la individualizarea pedepsei.