Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere pensiune
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere pensiune

Buna ziua,
Am cumparat anul acesta o pensiune in statiunea Eforie Nord si as dori sa o inchiriez la populatie.
Intrebarea mea este pe langa faptul ca trebuie sa deschid o firma, ce alte avize, autorizatii mai am nevoie. Cui trebuie sa ma adresez ?

Multumesc mult,
ati cumparat
'PENSIUNEA" sau un imobil ce doriti a fi transformat in pensiune??? din punctul meu de vedere sun probleme diferite.
Daca este declarata pensiune inseamna ca este inscrisa, sau ar trebui sa existe un dosar cu toate autorizatiile obtinute si certificatul de clasificare a obtinut. Daca nu atunci trebuies avizele de la organele abilitate DSV, Primarie,Pompieri , Turism...... .
IONICA VADUVA, utilizator