Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donatie teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donatie teren

Buna ziua. Am mostenit mai multe parcele de teren arabil printre care una de 200mp. Este prea mica pentru o cheltuiala cu actele de cadastru in vederea vanzarii. Daca fac act de donatie unui vecin , trebuie sa am cadastru facut pentru a face act de donatie prin notar ? Multumesc.
Da.