avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Taxa TV
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Taxa TV

Buna ziua,

Am urmatoarea situatie:
-firma de familie (srl) cu sediul social in apartamentul locuinta, infiintata in 2006, platitoare de impozit pe profit. Din 2010 fara angajati pana in oct 2014 cand administratorul societatii si unic actionar devine angajat cu part time la salarul min pe economie.
Pt prima data zilele trecute primesc instiintare de plata TV pe firma,dupa cum urmeaza:
- 2012, 4lei/luna
- 2013, 4 lei/luna
- 2014, 4 lei/luna ian-sept si 50 lei/luna oct-dec
- 2015, 50 lei/luna ian-iul

Intrebare: de ce apare diferenta de valoare si ce pot face pt a nu achita la valoarea de mai sus?

Multumesc



Alte discuții în legătură

Prescriere taxa tv OanaSzky OanaSzky Buna ziua! Am primit o notificare din partea TVR sa platesc pentru o SRL taxa tv din 2011, 2012, 2013 si 2014. Mentionez ca in perioada aug 2011-dec 2011 si ... (vezi toată discuția)
cand (momentul) castigatorul partajului devine - unic proprietar? la pronuntarea - recursului//irevocabil sau la momentul - platii sultei = 3 ani de la recurs ? ContSters124097 ContSters124097 VINZARE IMOBIL -IN PARTAJ ((de la reclamanta ,,-la fiica partilor/nevinovata)),,FARA PLATA SULTEI-PROMISE IN INSTANTA = O MIZERIE,MURDARIE - COLOSALA ... (vezi toată discuția)
Asigurari de sanatate livisor27 livisor27 va scriu situatia mea din ultimii 5 ani,in legatura cu contributia de sanatate.din 12-07-2008 pana 26-05-2012 am beneficiat de concediu de crestere copil.din ... (vezi toată discuția)