Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Numele si indeminzatia de crestere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Numele si indeminzatia de crestere a copilului

daca viitoare mea sotie , so sa.mi iei numel , poate sa mai iei indemnizatia de crestere a copilului
gi-jane2, moderator
Nu are nicio legătură numele cu indemnizația.
Indemnizatia pentru concediu crestere copil (CCC) o poate lua oricare din parintii inregistrati pe certificatul de nastere al copilului, indiferent de ce nume poarta fiecare dintre parinti sau copilul.