avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Numele si indeminzatia de crestere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Numele si indeminzatia de crestere a copilului

daca viitoare mea sotie , so sa.mi iei numel , poate sa mai iei indemnizatia de crestere a copilului
Ultima modificare: Miercuri, 22 Iulie 2015
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:54, 22 Iulie 2015
Nu are nicio legătură numele cu indemnizația.
Indemnizatia pentru concediu crestere copil (CCC) o poate lua oricare din parintii inregistrati pe certificatul de nastere al copilului, indiferent de ce nume poarta fiecare dintre parinti sau copilul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de cresterea copiluiu pentru tata ContSters54529 ContSters54529 viitoarea mea sotie a mai fost casatorita intre timp ea a divortat iar in decembrie i s-a terminat divortul, fostul sot al ei este in chis in italia.in hartia ... (vezi toată discuția)
Crestere copil Zega Zega Bună dimineata! Am un copil cu actualul barbat,insa copilul sa nascut inainte de terminarea divortului de fostul sot si din aceasta cauza a intrat automat pe ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil mymymymy mymymymy Buna ziua, sunt mama a unei fete de 17ani si 6 luni care este insarcinata ( in luna a 8-a),inca merge la scoala,nu este casatorita legitim,baiatul in varsta ... (vezi toată discuția)