Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimb de proprietate dupa succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimb de proprietate dupa succesiune

Buna ziua,

De curind am facut succesiune dupa decesulamei mele. Practic 2 proprietati au fost impartite intre tatal meu, fratele meu si mine.
Imi puteti spune daca pot face un schimb de proprietate la notariat cu fratele meu, astfel incit el sa ramina cu tatal in una din proprietati iar in cealalta doar eu cu tatal meu?

Multumesc,
Mihai
Conform mentiunilor D-vstra se poate incheia in forma autentica la un Notar, sub forma legala a unui contract de schimb(Art. 1763).

C.Claudia Marya