Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Termen pentru raspuns la plangerea prealabila
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Termen pentru raspuns la plangerea prealabila

buna ziua,

in ce termen ar trebui sa raspunda cineva dupa depunerea unei plangeri la procuror?
in cazul meu au trecut aproape doua luni si nimeni nu zice nimic :( ce e de facut?
sa intrati in audienta la procuror si sa il intrebati care e stadiul dosarului sau sa puneti aceeasi intrebare printr-i solicitare scrisa cu nr de inregistrare in dublu exemplar la registratura/ procurorul de serviciu al parchetului respectiv.
cu stima. cassy