Forum Discuţii juridice Executare silită Drepturi proprietate castigata la licitatie
Discuție deschisă în Executare silită

Drepturi proprietate castigata la licitatie

Buna ziua,

Vin cu rugamintea de a-mi transmite un raspuns referitor la drepturile pe care le am in urma castigarii unui imobil la o licitatie. Mentionez ca deja am inceput demersurile de intabulare, urmand ca luni, 27 iulie 2015, sa primim actele de proprietate definitive.
Intrebarea mea este legata de batranica care locuia pe acel teren si care a adunat foarte multe gunoaie si caini (vreo 40). Avem dreptul sa chemam hingherii inainte de a realiza executarea silita (doamna refuza sa paraseasca locul) sau se poate considera un fel de hartuire, cainii ar putea reprezenta proprietatea ei sau un bun al ei?

Multumesc!
eu10, utilizator