Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere penala

Buna seara!
De curand, am cumparat un teren cu o constructie (casa) - nefinalizata, la licitatie publica. Acolo statea o batrana care a pierdut imobilul, insa care refuza sa plece. Astfel, am apelat la evacuarea cu ajutorul executorului, insa ne-am trezit acum, peste cateva luni, ca a depus o plangere la politie. Aceasta spune ca a fost batuta si ca i s-a dat foc la haine. De mentionat, ca a fost realizata evacuarea corespunzator si ca acolo era plin de gunoaie si caini, pe care i-a adunat in ani. Desigur, dupa evacuare, noi am inceput sa strangem si sa ii chemam pe cei de la salubritate pentru a face curat. Sincer, m-am plictisit de aceasta doamna si de acuzatiile acestea neadevarate, as vrea sa stiu care este procedura, la ce sa ne mai asteptam, dat fiind faptul ca am dus la dosar acte ce dovedesc ca contrariul plangerii. Multumesc!
eu10, utilizator