avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Executare silita bun obtinut prin delapidare si fals ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Executare silita bun obtinut prin delapidare si fals in acte

buna,
acum 5 ani am fost data in urmarire penala pt delapidare si fals in acte pt suma de 40000 euro
banii nu au fost luati de mine dar nu am dovezi
am fost plecata 4 ani in italia si cu banii stransi am cumparat un apartament
acuma am primit rechizitoriu si am mutat apartamentul pe parinti cu donatie.
avocata mea a spus ca nu se va pune sechestru pe el daca e pe parinti si mai mult ma sfatuieste sa ma declar vinovata spunand ca asa mi se va micsora pedeapsa si voi lua cu suspendare.ce sa fac?....voi ramane fara apartament?
Cel mai recent răspuns: catalinm75 , utilizator 21:35, 26 Iulie 2015
Se poate anula donatia si sa pierdeti casa.
Va costa mai putin avocatul daca recunoasteti.
Daca nu sunt insa probe certe puteti sustine ca sunteti nevinovata.

Ultima modificare: Sâmbătă, 25 Iulie 2015
Admin, administrator
dovezi nu am ca nu a vazut nimeni cand lua seful meu bani.dar tot odata nici pe mine nu ma vazut cineva sa iau doar ca eu am modificat actele.am si un handicap la mana dreapta si am facut tot posibilul sa imi pastrez serviciul.am dovezi ca am luat apartamentul cu bani muncici intrati pe card din italia
Donatia poate fi declarata inopozabila de catre creditor prin actiunea revocatorie sau pauliana reglementata de art.1.562-1.565 Noul Cod Civil.
In primul rand dovezi trebuie sa aiba acuzarea si nu dvs.

Este greu sa aveti dovezi in aparare...si nici nu prea vad cum ati fi putut avea...

Era bine ca in urmarirea penala sa va fi aparat foarte tare deoarece acum la instante se cam condamna oricine de regula...
Ar trebui sa aveti o mare sansa sa scapati...
voi fi inchisa sau primesc cu suspendare ....doamne am si un baietel de 10 luni

Alte discuții în legătură

Delapidare art. 215 ind.1 c.p floryn2004 floryn2004 buna ziua. am mai pus intrebarea si am primit raspuns dar nu sunt lamurit. sunt acuzat de delapidare art. 215 ind.1 C.p. am produs o paguba unei firme de ... (vezi toată discuția)
Dosar penal de inselaciune ionutz2011cent ionutz2011cent sunt cercetat intr-un dosar de inselaciune pe internet in cazul unor schimburi de telefoane , adica oamenii i-mi trimiteau un telefon sau produs electronic si ... (vezi toată discuția)
Inchisoare cu suspendare aledical aledical Buna seara am savirsit o delapidare procurorul a schimbat incadrarea la deosebit de grava de la 10-20 ani nu am reusit sa restitui din bani dar am colaborat cu ... (vezi toată discuția)