Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drept munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drept munca

Buna ziua. Dupa incetarea platii indemnizatiei de somaj, in conditiile Legii nr. 76/2002, cu modificarile si completarile ulterioare, persoana concediata in cazul in care se angajeaza , beneficiaza in continuare de acel venit de completare in functie de vechime pe perioada stabilita de lege?Multumesc.
Numai daca este vorba despre o concediere din cadrul unor societati nationale, regii autonome, companii nationale si societati comerciale cu capital majoritar de stat, institute nationale de cercetare-dezvoltare, precum si al societatilor comerciale si regiilor autonome subordonate autoritatilor administratiei publice locale.