Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... distrugere auto
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

distrugere auto

in urma cu cateva saptamani am indoit cu piciorul aripa unei masini in trafic. orbit de nervi pentru ca soferul acesteia imi tot punea frane si facea sicane pe strada, am coborat din masina mea si m-am dus sa discut cu el.
acesta a incercat sa fuga iar eu i-am lovit masina cu piciorul.
astazi am primit prin posta o invitatie la circa 7 de politie la biroul de investigatii criminale cu privire la dosarul penal nr. ..
in situatia de fata care sunt urmarile pe care le pot suferii , in ipostaza ca sunt de acord sa imi recunosc vina?
va multumesc!
plateste omului reparatia masinii si poate isi retrage plangerea formulata impotriva ta sau impacate cu acesta
asta ash vrea sa si fac..dar ma nu e prea tarziu din moment ce s-a deschis un dosar penal?
nu
multumesc de sfat
nu stiu insa cum o sa iau legatura cu tipul respectiv
sper ca o sa fie si el acolo in ziua in care trebuie sa ma prezint la circa
reparati tot ce ati stricat !. Luati legatura cu persoana si incercati sa va impacati. Impacarea partilor inlatura raspunderea penala.