avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... distrugere auto
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

distrugere auto

in urma cu cateva saptamani am indoit cu piciorul aripa unei masini in trafic. orbit de nervi pentru ca soferul acesteia imi tot punea frane si facea sicane pe strada, am coborat din masina mea si m-am dus sa discut cu el.
acesta a incercat sa fuga iar eu i-am lovit masina cu piciorul.
astazi am primit prin posta o invitatie la circa 7 de politie la biroul de investigatii criminale cu privire la dosarul penal nr. ..
in situatia de fata care sunt urmarile pe care le pot suferii , in ipostaza ca sunt de acord sa imi recunosc vina?
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Gabriela Mihai , Avocat 12:02, 10 Iulie 2009
plateste omului reparatia masinii si poate isi retrage plangerea formulata impotriva ta sau impacate cu acesta
asta ash vrea sa si fac..dar ma nu e prea tarziu din moment ce s-a deschis un dosar penal?
nu
multumesc de sfat
nu stiu insa cum o sa iau legatura cu tipul respectiv
sper ca o sa fie si el acolo in ziua in care trebuie sa ma prezint la circa
reparati tot ce ati stricat !. Luati legatura cu persoana si incercati sa va impacati. Impacarea partilor inlatura raspunderea penala.

Alte discuții în legătură

Accident auto nedeclarat, sicane in trafic CiprianBrasov CiprianBrasov Buna ziua ! Saptamana trecuta am fost implicat intr-un eveniment rutier neplacut : la intrarea intr-un giratoriu , mi-a fost taiata fata de catre un alt ... (vezi toată discuția)
Dosar penal -accident cu vatamare corporala LupuBogdan98 LupuBogdan98 In data de 3 iulie 2017 am avut un accident intro localitate. Afara ploua nu am tinut distanta si avand o masina fara ABS cand am aruncat piciorul in frana ... (vezi toată discuția)
Asigurarea rca. LUBEN LUBEN Buna ziua! Am lovit masina unui cetatean care se afla in parcare,eu iesind cu spatele si lovind masina in aripa stanga si usa stanga,fiind asigurat rca,la ... (vezi toată discuția)