Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Inmatriculare auto persoane cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Inmatriculare auto persoane cu handicap

buna ziua! daca ma puteti ajuta cu un raspuns as fii cea mai fericita! tatal meu are handicap de gradul 2 ,are spondilita anchilozanta...mdaa si as vrea sa stiu daca isi poate inscire masina pe numele lui gratuit sau cel putin daca poate beneficia de ceva anume!? as avea nevoie de mai multe informatii in aceste caz... va multumesc anticipat !
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru executarea unei adaptari tehnice la auto ,este necesar sa contactati unul dintre cei 2 operatori economici nationali acreditati sa execute afadaptari tehnice la auto
In baza documentelor justificative,RAR va dispune omologarea adaptarii,va completa in baza proprie de date si in cartea de identitate
In baza documentelor precizate ,ANAF poate dispune scutirea de la plata taxei