avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1810 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Inmatriculare auto persoane cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Inmatriculare auto persoane cu handicap

buna ziua! daca ma puteti ajuta cu un raspuns as fii cea mai fericita! tatal meu are handicap de gradul 2 ,are spondilita anchilozanta...mdaa si as vrea sa stiu daca isi poate inscire masina pe numele lui gratuit sau cel putin daca poate beneficia de ceva anume!? as avea nevoie de mai multe informatii in aceste caz... va multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 19:37, 1 August 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru executarea unei adaptari tehnice la auto ,este necesar sa contactati unul dintre cei 2 operatori economici nationali acreditati sa execute afadaptari tehnice la auto
In baza documentelor justificative,RAR va dispune omologarea adaptarii,va completa in baza proprie de date si in cartea de identitate
In baza documentelor precizate ,ANAF poate dispune scutirea de la plata taxei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare pentru taxa auto, persoane cu handicap Cornelia66 Cornelia66 Va rog frumos daca a-ti putea,spuneti-mi si mie ce acte imi trebuie pentr inscrierea unei masini? am grad de handicap 2,cred ca mi\'ar trebui o alungire la ... (vezi toată discuția)
Legea 193/2015 - demontare adaptare auto - inscriere numere definitive - persoana handicap florintb florintb Bun gasit, Am un autoturism inscris cu numere definitive in Martie 2015. Inscrierea mi-am facut-o gratuit, in baza legii 448/2006, ca urmare a unei adaptari ... (vezi toată discuția)
Scutire taxa auto mediu pt persoana cu handicap. ContSters373544 ContSters373544 Buna ziua! Fiica mea, minora, are handicap grav si permanent din nastere - cecitate totala. In calitate de asistent al ei, pot achizitiona un automobil folosit ... (vezi toată discuția)