Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sediu social PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sediu social PFA

Buna ziua!
Doresc sa imi reziliez PFA-ul, pe motiv ca imi aduce venituri foarte mici si nu doresc sa platesc acel impozit urias pe locuinta odata cu adoptarea noului Cod Fiscal.
Intrebarea mea este, daca reziliez PFA-ul (la Reg.Com.+ANAF) sediul social (care este si locuinta mea de domiciliu) isi recapata automat calitatea de locuinta (spatiu rezidential) sau mai trebuie depuse si alte declaratii?
Va multumesc mult!
Nu mai trebuie nimic. Se reziliaza cu aceasta ocazie acel contract de comodat prin care ati pus la dispozitie pentru pfa o parte din apartament cand v-ati autorizat ca pfa.
Va multumesc!
va RADIATI PFA-ul,
depuneti si la FINANTE in 15 zile de la ridicarea de la ORC a cererii de radiere
si NU UITATI sa depuneti ce mai trebuie in anul urmator pentru anul in care s a RADIAT .