avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Buna ziua
Momentan sunt in concediu maternal dar urmeaza sa intru in somaj deoarece s-a inchis magazinul in localitatea mea
Pe 15 august fata mea face 2 ani insa eu pe 26 septembrie 2013 am intrat in concediu de crestere luând prima indemniztie. Intrebarea mea este cu ce data intru de fapt in somaj..cu 15 august 2015 sau cu 26 septembrie 2015 :(
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:31, 4 August 2015
Cu data de 17.08.2015 trebuie sa mergeti la AJOFM sa va depuneti actele la somaj, avand in vedere ca data de 16.08.2015 cade intr-o zi de duminica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Însărcinată si concediata Marcelamanole Marcelamanole Buna ziua. Tocmai m au sunat de la muncă,si mi sa spus că vom fi concediați toți ptr ca,din cauza virusului nu se mai deschide magazinul unde lucrez,acest ... (vezi toată discuția)
Maternitate ???? lory84 lory84 Buna ziua, -Sunt insarcinata in luna V. -In momentul asta sunt in concediu de risc maternal. -Angajata pe perioada de determinata din 2009 cu expirare ... (vezi toată discuția)
Buna ziua Danielaelena752@gmail Danielaelena752@gmail Sunt însărcinată in14saptamani,momentan sunt în concediu medical până pe data de 6.08dupa care trebuia să intru în riscul de sarcina,am dus ... (vezi toată discuția)