Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Buna ziua
Momentan sunt in concediu maternal dar urmeaza sa intru in somaj deoarece s-a inchis magazinul in localitatea mea
Pe 15 august fata mea face 2 ani insa eu pe 26 septembrie 2013 am intrat in concediu de crestere luând prima indemniztie. Intrebarea mea este cu ce data intru de fapt in somaj..cu 15 august 2015 sau cu 26 septembrie 2015 :(
Cu data de 17.08.2015 trebuie sa mergeti la AJOFM sa va depuneti actele la somaj, avand in vedere ca data de 16.08.2015 cade intr-o zi de duminica.