avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1975 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu

va rog daca se poate sa ma ajutati cu calculul salariului ce i se cuvine fiicei mele ce este bugetara si care are si o fetita de 4 ani in intretinere. Va dau toate datele ce se afla pe fluturas, daca este nevoie. Lucreaza de 3 luni la un centru social in functia de educator specializat cu studii superioare si post universitare, debutant. A lucrat cate 8 ore pe zi de luni pana vineri , insa din data de 22 iulie a intrat in ture de 12 cu 24 si 12 cu 48. Respectiv, in 22 a lucrat 12 ore de zi, in 23-12 ore de noapte , in 26 - 12 ore de zi, in 27 - 12 ore de noapte , in 30 - 12 ore de zi , in 31 - 12 ore de noapte. in aceasta perioada, a avut 20 ore de sarbatoare care nu sunt prinse in fluturas, insa nu sunt nici compensate cu timp liber. Nu are nici spor de tura cu toate ca ar fi trebuit sa primesca 2T pentru cele 6 ture lucrate. Salariul ei de incadrare este de 1413 lei si are un spor de conditii deosebite de 15%. Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Vă rog frumos să-mi oferiți un răspuns pt. următoarea speță ... doacea86 doacea86 Vă rog frumos să-mi oferiți un răspuns pt. următoarea speță : - sunt bugetară, lucrez 40 de ore pe săptămană în ture numai de noapte de la orele ... (vezi toată discuția)
Turele de noapte ada2000 ada2000 Buna ziua, intrebare, lucrez de 5 ani intr-o institutie unde programul de lucru este in ture 12 cu cu 12 cu 48. Intrebarea mea este turele de noapte nu ar ... (vezi toată discuția)
Ture 24 ore Vulturudac Vulturudac Daca lucrez in ture 24 ore cate zile libere am dreptul legal,dupa servici? Am dreptul la plata spor noapte si spor sarbatori daca tura cade in sarbatoare cu ... (vezi toată discuția)