avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Intrebare termeni
Discuție deschisă în Executare silită

Intrebare termeni

Ma puteti ajuta cu o lamurire referioare la urmatoarea: ''...reclamantul X în calitate de procurator al numiţilor Z şi Y cum din eroare s-a consemnat.'' ? Ma intereseaza, daca imi puteti spune, care ar fi legatura sau relatia dintre X si Z, respectiv Y.
Stiu ca este vag dar credeti ca ma puteti ajuta cu un raspuns? Este preluat din solutia pe scurt dintr-un dosar.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 22:02, 5 August 2015
X este reprezentantul lui Z şi a lui Y. El acţionează în numele lor, pe baza unei procuri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eroare contract vanzare cumparare mshboss mshboss Buna seara!Vreau sa cumpar un apartament si am verificat contractul de vanzare cumparare al proprietarului inainte de a merge la notar. Am observat o eroare ... (vezi toată discuția)
Renuntare completa la drepturi pe srl Droideka Droideka Buna seara, Firma X SRL a fost transferata de la o persoana Y la persoana Z prin cedarea completa a drepturilor de la Y catre Z. Persoana Y are procura prin ... (vezi toată discuția)
Procura cu drept de administrare oanamustatea oanamustatea buna ziua, as vrea sa ma ajutati cu o problema si anume, daca X si Y detin o SRL care devine inactiva. X pleaca in strainatate si face o procura cu drept de ... (vezi toată discuția)