avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto recuperata partial, ce va plati viitorul ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto recuperata partial, ce va plati viitorul cumparator?

Buna ziua,

Am achizitionat masina in noiembrie 2007, am platit taxa de 3500 lei si am recuperat suma de 1500 lei in septembrie 2008. La vanzarea masinii ce taxa v-a achita viitorul cumparator? V-a achita doar suma recuperata de mine sau v-a achita toata taxa de timbru? Am calculat taxa de timbru pe site-ul ANAF si taxa are valoarea de 2600 lei.

Multumesc

Alte discuții în legătură

Taxa auto recuperata zexu zexu Buna ziua! Am achizitionat in anul 2008 o masina cu motor de 2497 cmc de la un baiat care a adus-o din Germania. Mentionez ca masina era gata inmatriculata, eu ... (vezi toată discuția)
Instiintare poprire salariu seby14 seby14 Buna ziua, In 2008 am facut un imprumut de nevoi personale la banca in valoare de 3500 euro. Dupa trei ani de platit rate am fost in imposibilitate de a mai ... (vezi toată discuția)
Taxa poluare 2008 si taxa poluare 2010 Giorgiana1986 Giorgiana1986 Buna, in 2008 in oct-noi am inmatriculat un vento din 94 platind taxa de poluare de 1000 de lei si RAR-ul aproximativ 300 de lei. La un vento identic, pe care ... (vezi toată discuția)