Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Redeschidere dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Redeschidere dosar

Se poate redeschide un dosar dupa hotararea definitiva a I.C.C.J. daca in termen de 4 ani nu a fost ideplinita in totalitate si intre timp au aparut fapte noi?
In principiu, nu este posbil, doar daca, sunt motive de revizuire conform art.509(1) pct.5 NCPC,oricum, sunt necesare mai multe detalii.