Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Compensare facturi mai vechi de 30 de zile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Compensare facturi mai vechi de 30 de zile

Cum pot efectua compensarea unor facturi mai vechi de 30 de zile cu valori mari fara a utiliza serviciile IMI ?
Din pacate,potrivit art.2 din HG 685/1999 nu se poate efectua,fara utilizarea serviciilor IMI, decat compensare de mica valoare - anulare obligatii de plata reciproce de pana la 10000 lei.