avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Compensare facturi mai vechi de 30 de zile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Compensare facturi mai vechi de 30 de zile

Cum pot efectua compensarea unor facturi mai vechi de 30 de zile cu valori mari fara a utiliza serviciile IMI ?
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 12:12, 9 August 2015
Din pacate,potrivit art.2 din HG 685/1999 nu se poate efectua,fara utilizarea serviciilor IMI, decat compensare de mica valoare - anulare obligatii de plata reciproce de pana la 10000 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Compensare oviiul oviiul daca o persoana juridica are de achitat catre alta persoana juridica mai multe facturi care insumate depasesc suma de 10000 lei( valoarea fiecarei facturi ... (vezi toată discuția)
Compensare facturi catalina16 catalina16 Buna ziua, Am si eu o problema si va rog frumos sa ma ajutati. Am de facut o compensare cu un furnizor pentru o factura mai mare de 10000 lei si cu o scadenta ... (vezi toată discuția)
Compensare filip lumi filip lumi Buna ziua, cum se realizeaza o compensare intre doua societati in cazul urmator: datoria este mai mare de 10.000 lei si nu a depasit 30 zile. Multumesc!#-o (vezi toată discuția)