Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Placare cu polistiren
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Placare cu polistiren

Buna ziua, sunt Tudor si as dori sa intreb daca exista ceva lege care sa oblige existenta unui spatiu minim de circulatie pe casa scarii, spatiu posibil afectat de placarea cu polistiren, respectiv grosimea acestuia?
Nu imi dau seama de ce ati dori sa placati cu polistiren casa scarii, de regula se placheaza exteriorul cladirii.
Placile mai groase au 100 mm si nu au cum sa afecteze trecerea a doua persoane una pe langa alta, asa ca daca vreti sa va orientati la spatiul maxim ptr 2 persoane luati in considerare o latime de 1,25 m.