Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... lmprumut nerestituit, posibilitati de recuperare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

lmprumut nerestituit, posibilitati de recuperare

Acum cateva luni am imprumutat pe cineva cu bani, vreo 200 de lire trimisi prin moneygramm. Intelegerea fusese sa mi-i dea dupa doua luni asta fiind undeva la jumatatea lunii mai. De atunci ma rog de el sa imi dea bani inapoi si nimic tot felul de scuze cum ca nu are. Vreau sa stiu daca pe baza chitantei de la moneygramm si a conversatiilor de pe facebook il pot da in judecata si sa imi recuperez bani.
Imi cer scuze daca intrebarea mea nu ajunge pe forumul dedicat unui astfel de subiect!
Multumesc anticipat!
Katalynna, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc frumos pentru sfat. Pe langa chitanta pe care am pastrat-o exista si conversatia pe Facebook in care m-a rugat sa il imprumut si conversatiile ulterioare in care i-am solicitat sa imi restituie bani, plus ca nu sunt singura persoana de la care s-a imprumutat si nu a returnat. L-am avertizat de intentii si sper sa se rezolve totul amiabil, dar daca nu, vroiam sa stiu ca am o sansa sa imi recuperez bani. Inca o data va multumesc!