Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Inregistrari
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Inregistrari

Buna seara

Am ocazia sa inregistrez un CD , eu fiind absolventa de Conservator. Doresc sa intreb un avocat sau pe cineva care poate sa-mi raspunda la intrebare, ce trebuie sa contina un contract premergator inregistrarilor, eu nefiind familiarizata cu termenii si pasii acestia juridici si contractuali.
Cce pasi trebuie sa urmez ca sa fiu sigura ca nu este o afacere "dubioasa"

Ati putea sa ma sfatuiti?

Va multumesc anticipat
Puteti incheia anterior un contract de editare a CD-ului pentru a va proteja dreptul de creatie intelectuala
Buna ziua,

ideea de a primi niste informatii despre un site juridic, atunci cand studiati o problema este foarte buna.

daca insa veti folosi ceea ce ati primit aici, fara sa fiti asistata de un avocat/jurist, la momentul semnarii si pe parcursul negocierii contractului atunci lucrurile nu vor fi inregula.

pentru a evita eventuale neplaceri, cu costuri rezonabile puteti fi asistata in momentele cheie ale acestei afaceri ;

Avocat Boncu