Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Probleme medicale - persoane cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Probleme medicale - persoane cu handicap

Buna ziua
Sunt o persoana cu handicap grav si am nevoie de internare recuperare pe perioade lungi. Medicul de fam. nu imi mai elibereaza trimitere motivand ca nu au voie decat un anumit nr. de internari pe an. Va rog sa-mi spuneti exista in legislatie vreo prevedere in acest sens?
De asemenea am auzit de la diverse persoane ca a fost data HG prin care se reglementeaza acest lucru. Va rog daca stiti nr. acestei HG sa-mi spuneti, am nevoie urgent de acesta informatie. Multumesc din suflet.
Gasiti aici toate informatiile dorite:
[ link extern ]
Cred ca si acest raport va poate furniza mai multe informatii:
[ link extern ]